פרגולות כתוספת עיצובית דקורטיבית

תרים אחר פתרון הצללה שמתאפיין באיכות בלתי מתפשרת? יתכן והפרגולות מאלומיניום הן פתרון הצללה שאתם מחפשים!

הפרגולות מהוות את אחד מפתרונות השימושיים, העמידים והדקורטיביים ביותר שמשווקים כיום להצללה ומיגון מפני פגעי מזג אויר כמו גשמים, רוחות או שמש קופחת, ואם בעבר נחשבו הפרגולות כאלמנט פונקציונלי בלבד, הרי שבעשור האחרון הן זוכות לשמש כתוספת עיצובית חיננית ודקורטיבית המשרה אווירה של חמימות כפרית מזמינה.

ניתן לפגוש בהן כיום כמעט בכל מקום אפשרי, החל ממרפסות או גגות של בתי מגורים, דרך חצרות וגינות של בתים פרטיים ועד לגינות ציבוריות עירוניות, וחצרות בתי ספר וגני ילדים. המומחים מקבוצת טרלידור, הנמנית ברשימת החברות המובילות בישראל בתחום תעשיות המתכת המתקדמות, מציינים ששוק הפרגולות מתאפיין במגוון הטרוגני עשיר של חומרים ועיצובים שונים, בהם עץ, פלסטיק ואלומיניום.

כמו כן, במידה ונעשה שימוש בצבע העומד בתקן הישראלי, שאז פרופילי האלומיניום אינם מצהיבים וחזות הפרגולה נשמרת כחדשה. כמו בכול רכישה, חשוב להגדיר מראש את הצרכים שלשמם נועדה (הצללה ואו הגנה מפני גשמים ורוחות), לבדוק תוואי שטח ומאפייני מזג אוויר (כיוון הרוח, כיוון האור בשעות שבהן מעוניינים ליצור הצללה וכדומה).

 

פרגולה טרפז

רמות שונות של אפשרויות להצללה תוך כדי התאמה לצרכים הספציפיים

במרוצת השנים האחרונות הספיקו הפרגולות להפוך לטרנד פופולרי במיוחד, היות ולא זו שהן מאפשרות ישיבה במקום מוצל להעברת זמן איכות או אירוח של המשפחה והחברים, אלא שהן משמשות, בין היתר, כפריט אלגנטי להדגשת הסגנון העיצובי הכללי.

כמו כן, אנשי המקצוע מקבוצת טרלידור מוסיפים שניתן כיום להזמין פרגולות עם רמות שונות של אפשרויות להצללה, תוך כדי התאמה מלאה לצרכיו הספציפיים, טעמו ותקציבו של כל לקוח, כמו גם התאמה לתוואי השטח והתנאים האקלימיים השוררים במקום.

הפרגולות מאפשרות ניצולת מרבית של המרחב החיצוני ובה בעת משדרגות את איכות חיינו, ובמידה ובוחרים בפרגולה המיוצרת מחומרים איכותיים, אזי היא עשויה להפגין עמידות לאורך של שנים רבות גם כשהדבר נוגע לאקלים הישראלי הקשוח, עם חשיפה ללחות גבוהה וקרינת UV  חזקה.

 

פרגולה תלויה ופרגולה עומדת

הגדרת הצרכים ותכנון מוקדם עשויים לסייע בבחירת הדגם המתאים, בבחירת החומרים המשמשים לייצור הפרגולה, הכיסוי וכן הלאה. ככלל, קיימים שני דגמים עיקריים של פרגולות: פרגולה תלויה ופרגולה עומדת. פרגולה עומדת נתמכת בארבעה עמודים עצמאיים ויציבותה נמוכה יותר מפרגולה תלויה, לפיכך, במידה ומחליטים להתקין פרגולה עומדת, חשוב להקפיד על יסודות יציבים וחיזוק הפרגולה בהתאמה.

הפרגולה התלויה מחוברת לקיר חיצוני של מבנה קיים וכוללת שני עמודים הממוקמים במרחק זהה מהקיר התומך, קורת גשר שמותקנת מעל לעמודים וקורות אגדים המחברים את קורת הגשר אל הקיר החיצוני. פרגולה זו אידאלית לשטחים קטנים המוגבלים במקום, אך דורשת חיזוקים בהתאמה לעומס הקיר התומך.

 

פרגולות הייטק, פרגולות פתוחות ופרגולות בהזמנה אישית

חברת טרלידור משווקת מגוון רחב של פרגולות מאלומיניום שחלקן משולבות בחומרים שונים. מבחר הדגמים מבית חברה כולל, בין השאר, פרגולות מעוצבות, פרגולות הצללה, פרגולות הייטק, וכן פרגולות פתוחות ופרגולות בהזמנה אישית.

הפרגולות המעוצבות מתאפיינות בתוספת עיצובית חיננית במספר דוגמאות שונות בהיקף העליון ומתאימות באופן מושלם להתקנה במשטחים חיצוניים כמו חניות פרטיות לרכבים. פרגולות הצללה משמשות בעיקר להגנה מפני גשמים בתקופת החורף וקרני השמש בימי הקיץ הלוהטים, בעוד שהפרגולות הפתוחות מיוצרות ללא כיסוי או לחלופין עם כיסוי חלקי, כשייעודן העיקרי הוא לצורכי נוי.

במידה והחלטתם להזמין פרגולה, חשוב לבדוק שהיא אכן נושאת בתו תקן ולוודא שהחברה ממנה נרכשה הפרגולה אחראית גם להתקנתה, היות והתקנה שאיננה מקצועית עלולה להוות סכנה עבור אלו שעושים בה שימוש.

 

דגשים שכדאי לתת עליהם את הדעת

ישנם דגשים נוספים שכדאי לתת עליהם את הדעת במהלך ההתקשרות עם חברה לייצור והתקנת פרגולות. במידה והפרגולה שנבחרה עשויה מברזל, חשוב לברר ולוודא שהברזל המשמש לבנייתה של גלוון כנגד החלדה.

בסיסו של הברזל המגולוון בטרם הצביעה הנו כסוף, בעוד שבסיס הברזל שלא עבר מגלוון הוא שחור. במידה ונבחרה פרגולה מאלומיניום, מומלץ להיוועץ במהנדס בכול הנוגע להיבט הבטיחותי, מאחר והאלומיניום הוא חומר קל ביחס לברזל או עץ.

במהלך הבנייה חשוב להתייחס לעובי הפרופילים, איכות האיטום (ובפרט בתפר שבין הקיר התומך והפרגולה), ריתוכים מקצועיים וכיוצא בזה. כשמדובר בפרגולה תלויה, נדרשת התאמה בין החומרים שבהם נעשה שימוש לבין העומסים המופעלים עליהם, כך שבהחלט כדאי לשקול מעורבות וליווי של מהנדס.

 

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך