פרגולות מאלומיניום מרחפות מעל ראשינו

שורשיה של הפרגולה נעוצים במנהרות הירוקות שגודלו בגנים של עשירי אירופה בתקופת הרנסנס. מאז המנהרות הירוקות של אז ועד ימינו, בהם יש כבר פרגולות מאלומיניום, חלף זמן רב, אך מטרת הסככה נשארה בעינה: הצללה וקירוי.

מומחי הפרגולות של חברת טרלידור, חברה בינלאומית מובילה לייצור, שיווק והתקנה של פרגולות, סורגים, מעקות ושערים, מסבירים על יתרונותיה הברורים של הפרגולה מהאלומיניום.

פרגולה גלית

אנחנו כבר לא במאה ה-18

הפרגולות הראשונות הוקמו על קירות לבנים או עמודי אבן שחוזקו בעזרת קורות צולבות, ועליהן גודלו צמחים מטפסים שונים, שהעניקו את הצל הנדרש. הפרגולה המודרנית אינה מצריכה הכנה כה ארוכה, כמובן, וכוללת גגון מובנה המאפשר הצללה מיידית. מי שרוצה לגדל צמחיה על הפרגולה יכול לעשות זאת, כמובן, אך זה אינו תנאי הכרחי לקבלת הצל המבוקש.

ממה עושים פרגולות

הפרגולות המודרניות הראשונות היו בנויות מעץ, ועד היום ניתן למצוא פרגולות כאלה במקומות רבים. יחד עם זאת, ככל שהתעשייה והטכנולוגיה מתקדמות, מובן כי לאלומיניום יש יתרונות רבים וחשובים, וניתן למצוא יותר ויותר פרגולות מאלומיניום דווקא.

האלומיניום קל משקל, נוח וגמיש לעיבוד, חזק במיוחד ועמיד בפני כל הנזקים כמעט. בנוסף לכל אלה, מחירו נמוך יחסית והוא אינו דורש כמעט תחזוקה, בניגוד לפרגולות העץ היקרות הדורשות תחזוקה רבה ומתבלות מהר יותר מהאלומיניום.

עיצוב הפרגולה

אם נתבונן נגלה כי הפרגולות הישנות, מהעץ, נבנות בצורה אחידה, בצורה ריבועית או מלבנית, ונדיר למצוא פרגולת עץ עגולה, למשל. העץ קשה לעיבוד וצורתו הטבעית ישרה, ולכן הפרוגלות נבנות כך.

לעומת זאת, גמישותו הגדולה של האלומיניום מאפשרת לעצב ממנו שלל צורות, כיד הדמיון הטובה עליכם, וניתן לשלב את עיצוב הפרגולה בצורה מושלמת עם עיצוב הבית והחצר, ואף לצבוע את הפרגולה בצבעים שונים, מה שמוסיף לאלומיניום שכבה נוספת של הגנה.

המילה האחרונה

התפתחות הטכנולוגיה לא נעצרת כאן, וניתן למצוא גם פרגולות מאלומיניום שיש להן גגון מובנה, הנפתח בצורה חשמלית. הגגון מאפשר להינות מקרני השמש בחורף ולהתגונן מפניה בקיץ, ואף לשבת במרפסת או בפינת הישיבה בחצר כשיש גשם בחוץ, כיוון שיש גג מעל ראשכם. מי יודע מה תנפיק הטכנולוגיה המודרנית מחר, ואולי נמצא בקרוב פרגולות מרחפות מעל ראשינו באופן קבוע…

 

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך