פרגולות מאלומיניום

הקיץ הישראלי והשמש הקופחת מחייבים אותנו להסתתר בצל רוב היום, כדי לשמור על הבריאות ועל השפיות, שלעיתים נדמה כי היא מתאדה יחד עם הזיעה. פרגולות מאלומיניום הן אחד הפתרונות הטובים ביותר להצללת שטחים פתוחים והורדת הטמפרטורה בכמה מעלות, ומומחי חברת טרלידור מזמינים אתכם לקרוא על היתרונות של פרגולות האלומיניום המודרניות.

אין עוררין על כך שהפרגולה היא פתרון נפלא עבור כול מי שחפץ להסב בנעימות ובנוחות בפינה מוצלת מחוץ לבית, בחצר, בגינה או במרפסת. הענף מונה כיום מגוון סוגי הפרגולות, כשהבולטות שבהן הן פרגולות העץ המסורתיות והפרגולות מאלומיניום. יתרונן הגדול של הפרגולות מעץ נעוץ במראה הכפרי והטבעי המאפיין אותן והתחושה החמימה, הביתית והמזמינה שהן מקרינות אל הסביבה.

אלא שהעץ הוא חומר טבעי, ומעצם היותה בתנאי חוץ חשופה פרגולת העץ למכלול רחב של מפגעים שונים, בהם מפגעי מזג אוויר (נטייה של העץ להתרחב בחורף בעקבות ספיגת מים ולהיסדק בתקופת הקיץ כתוצאה מהתייבשות), דהיית צבע בשל חשיפה לקרינת השמש, כמו גם נטייה להתפוררות ומפגעים הנגרמים מחרקים ומזיקים כדוגמת טרמיטים ותולעים.

 

פרגולה לחצר הבית

למה דווקא פרגולות?

הפרגולות נותנות את המענה הטוב ביותר להצללה בלי לחסום את זרימת האוויר ונותנות לנו אפשרות ליהנות מהישיבה בחוץ כל השנה. כיוון האור אמנם משנה במעט את מיקום השטח המוצלל וגודלו, אך תכנון נכון של הפרגולה בהתאם לצרכים יכול לאפשר לכם ליהנות משטח מוצלל ומאוורר בדיוק בשעות שאתם זקוקים לו.

ואין דרך טובה יותר לפתוח או לסיים את היום מישיבה במרפסת, לנשום את האוויר הצח, להותיר את תלאות היום מאחור ולהתמסר לרוח הקרירה והמלטפת. בשנים האחרונות חל זינוק במגמת השימוש

בפרגולות מאלומיניום, וניתן להבחין בפתרונות ההצללה הללו בגינות, חצרות וחניות של בתים פרטיים, במרפסות של דירות בבנייני מגורים, במרחבים ציבוריים ועוד.

אנשי הצוות המקצועי מבית קבוצת טרלידור מציינים שבעבר שלטו בענף זה הפרגולות מעץ ומברזל, אך הצורך בתחזוקה שוטפת והבלאי המואץ הובילה לחיפוש אחר חומרי גלם אחרים המאפשרים ייצור של פרגולות עם כול היתרונות שהפרגולות המסורתיות מספקות, אולם מבלי שתידרשנה לתחזוקה השוטפת וכול ההשקעה וההוצאות הכרוכות בכך.

 

למה דווקא אלומיניום?

  • לפרגולות מאלומיניום יש רשימת יתרונות ארוכה, שכוללת, מלבד יתרונות הפרגולה עצמה, גם את יתרונות החומר:
  • פרגולות מאלומיניום הן קלות משקל מצד אחד, ולכן הבסיס שלהם לא חייב להיות במיוחד או לתפוס שטח גדול ואפשר אפילו לתלות אותם על קיר הבית בלי לחשוש. מצד שני, האלומיניום חזק ויציב, מה שמאפשר לפרגולה לעמוד איתן במקומה במשך שנים רבות, בתנאי שהותקנה בצורה מקצועית ונכונה.
  • אחד היתרונות הגדולים של האלומיניום שהופכים אותו לנפוץ בתעשייה ובניין הוא עמידותו הגדולה בפני נזקים שונים והבלאי הנמוך שלו. האלומיניום אינו מחליד, אינו דוהה או נחלש בשמש, אינו רגיש לשריטות ועמיד לחלוטין בפני חרקים או בעלי חיים גדולים יותר. האלומיניום כל כך עמיד עד שאפילו מעשי משובה של ילדים או ונזליזם של ממש כמעט ולא מורגשים עליו. הדבר היחיד שאלומיניום עלול לסבול ממנו הוא קורוזיה קלה,  ובעיה זו נפתרת על ידי עבודות תחזוקה קלות פעם בשנה.
  • בשל העמידות הגדולה של האלומיניום אין צורך בתחזוקה שוטפת של פרגולות מאלומיניום. כל מה שפרגולה מאלומיניום דורשת הוא תחזוקה קלה פעם בשנה כדי לנקות את הקורוזיה במידה ויש כזאת, כדי לשמור על המראה הנקי והיפה של האלומיניום, וחידוש הצבע, אם צריך.
  • יתרון גדול נוסף של האלומיניום הוא גמישתו הגדולה, כך שאנחנו לא מוגבלים מבחינת צורת הפרגולה. לאחר העיבוד הצורני ניתן לצבוע את האלומיניום, וכך להתאים את הפרגולה לעיצוב הגינה בצורה המיטבית.

 

גורמים הדורשים התייחסות בשעת בחירת הפרגולה

שקלול כול הפרטים הללו מסביר מדוע וכיצד הפכו הפרגולות מאלומיניום כה פופולריות בשנים האחרונות. מקבוצת טרלידור מוסיפים שכשניגשים לבחירת הפרגולה, ישנם כמה גורמים הדורשים התייחסות כמו רמת ההצללה שמעוניינים לקבל, סוג ההתקנה, הסגנון העיצובי וכן הלאה.

יתרון נוסף נוגע לאספקט העיצובי: היות והאלומיניום הנו חומר גמיש ועביד במיוחד, ניתן לעצב פרגולות מאלומיניום באינספור סגנונות עיצוביים שונים על פי רצונו וצרכיו של הלקוח. במהלך בחירת פרגולה כזו או אחרת, ישנם כמה פרמטרים הדורשים התייחסות, כמו ייעודה העיקרי של הפרגולה (הצללה בלבד או גם הגנה מפני הגשם), שיטת הצביעה שלה ואופן התקנתה.

הפרגולה מורכבת מרפפות (סרגלי הצללה עליונים) מרובעות או מלבניות, שצפיפותן קובעת את רמת הצללה שניתן להפיק מהפרגולה. רפפות בצפיפות גבוהה מגוננת הן מפני השמש והן מפני הגשם אך עלולה למנוע אוורור, לפיכך חשוב למצוא את האיזון הנכון. חשוב לדעת שאופן התקנתה של הפרגולה עשוי להשתנות בהתאם לתוואי השטח, כשסוגי ההתקנה כוללים פרגולות תלויות, פרגולות צמודות קיר ופרגולות עצמאיות.

בהיבט העיצובי ניתן לציין שאופציות העיצוב של פרגולות מאלומיניום הנן כמעט אינסופיות, החל מפרגולות בסגנון מודרני אלגנטי, דרך פרגולות בסגנון הייטקי מינימליסטי מוקפד, וכלה בפרגולות דמויות עץ, מה שמהווה, ללא ספק, הפתרון המנצח לחובבי העיצוב הכפרי.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך