פרגולות – מדריך כללי

חברת טרלידור מתמחה בהקמת מגוון פרגולות מאלומיניום בהן פרגולות מעוצבות, פרגולות עם הצללה וכן פרגולות פתוחות.

פרגולה היא מבנה פתוח – מקורה וחסר קירות, המגן מפני הגשם או השמש. בישראל על אקלימה הקשה, מהוות הפרגולות תוספת נעימה ואף הכרחית, לגינות, למרפסות הפתוחות ולגגות שמיועדים לישיבה ולאירוח. עם השנים התפתחה הפרגולה והפכה למודרנית יותר.

פרגולות בכל מקום

כיום ניתן למצוא פרגולות כמעט בכל גינה או גג בארץ. הפרגולות מגיעות בעיצובים שונים ונבנות מחומרים שונים. את הפרגולות ניתן לעצב במגוון צורות: פרגולה מרובעת, פרגולה עגולה, פרגולה סגורה, פרגולה פתוחה ועוד.  גם המטרה לשמה נבנות פרגולות משתנה: חלקן משמשות להגנה מפני הגשם או השמש, אולם בנוסף הן מהוות ריהוט נוי בסיסי, שמייפה את הגינה.

יש לתכנן את העיצוב מראש וליישם בשטח את התכנון המקורי, תוך התחשבות בצרכים הרב עונתיים עליהם אמורה הפרגולה לענות.

 

פרגולה מאלומיניום

כל מה שרצית לדעת על התקנת פרגולה

פרגולה היא סככה פתוחה, מקורה וללא קירות. הפרגולות הן פתרון מוצלח ביותר כאשר רוצים להצליל שטחים חיצוניים ללא סגירתם וללא הגבלת זרימת האוויר, מה שתורם גם לקירור האזור. התקנת פרגולות בצמוד לבית הפכה נפוצה בשנים האחרונות, וכמעט בכל הבתים צמודי הקרקע ניתן למצוא פרגולות מסוגים שונים עשויות קורות עץ או חומרים אחרים. הצמדת הפרגולה לפתח היציאה לחצר תורמת רבות גם לקירור הבית ולהורדת הטמפרטורה בתוכו בצורה ניכרת, וכך חוסכת בעלויות הקירור, שבדרך כלל גדלות בקיץ הישראלי.

יופי של פרגולה
כאמור, הצללת שטחים פתוחים והורדת הטמפרטורה, הן בראש רשימת המעלות של הפרגולות. הפרגולת מותקנות לא רק בחצרות פרטיות אלא גם בגינות ציבוריות, כסככות לספסלי ישיבה ברחבי הערים ובסמוך למבנים שונים, כחלק מהשירות לתושבים ולאזרחים. אבל הפרגולות הן לא רק פונקציונליות אלא יכולות גם להוסיף נוי ונעימות לסביבה. הרבה פעמים ניתן לראות צמחים מטפסים שנשתלים בסמוך לפרגולות ומגדילים את הנאתנו ממנה. יופיה של הפרגולה גדל כאשר נוספת לה צמחיה, אך בשל העובדה שהצמחיה גם מורידה את הטמפרטורה ומגדילה את כמות החמצן, נעים יותר לשבת בצל פרגולה שטיפס עליה צמח כלשהו, הוסיף להצללה ולירידת הטמפרטורה, ומקל על הנשימה גם באוויר העירוני רווי הפיח.
פרגולה מאלומיניום
מומחי חברת טרלידור, חברה בינלאומית למוצרי אלומיניום ועוד, הפועלת גם בישראל, מספרים שפרגולות האלומיניום שמייצרת החברה יכולות להגיע במגוון צורות וגדלים, ולהיות מותאמות בדיוק רב לסביבה בה הן נמצאות. פרגולות אלומיניום ניתן לעצב בכל צורה שרוצים – מרובעות, משולשות, עגולות או מעוגלות, וכו’. הפרגולות יכולות להגיע בתוספת  כיסוי המגדיל את ההצללה, ולהיות מותקנות גם במרפסות, ואף במרפסות סוכה כהכנה לסכך. פרגולות האלומיניום יכולות להיצבע בצבעים שונים, ולהיות מעוצבות כך שישתלבו בדיוק רב עם עיצוב הבית והגינה.

איפה שמים פרגולה?
מומלץ, כמובן להתייעץ עם אנשי מקצוע המומחים בעיצוב בית וגינות לגבי המיקום המדויק. בחברת טרלידור אומרים כי בכל זאת ישנם כמה כללים מנחים להצבת פרגולה מאלומיניום בחצר הפרטית: יש להתחשב באזור הדורש הצללה ובשעות היום בהם נדרשת ההצללה על פי השימוש באזור, ולכוון את זווית הפרגולה ומיקומה על פי נתונים אלה, כך שההצללה המירבית תיעשה בשעות בהן זקוקים לה.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך