פרגולות – על שום מה ולמה

בעבר היה ניתן לראות בארץ ובעולם כמעט רק פרגולות מעץ, בתחילה בעיקר בחצרות בתי העשירים ולאחר מכן, כמו כל דבר אחר, התפשט למקומות אחרים. בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר פרגולות מאלומיניום דווקא, שהן זולות יותר, קלות יותר, נוחות יותר לעיצוב ותחזוקה, וחזקות לא פחות מפרגולות העץ המסורתיות. בכל מקרה, הצבת פרגולות בחצר או חיבורן לקיר כדי להצל על מרפסת או חצר, הוא פתרון אידיאלי להצללה בקיץ, ובעיצוב החצר והמרפסת לאירוח ובילוי משפחתי. אנשי המקצוע של חברת טרלידור, המתמחים, בין היתר, בייצור והתקנת פרגולות, מסבירים.

הכנסת אורחים

הצבת פרגולה כאמור, היא פתרון אידיאלי לאירוח. הצבת הפרגולה בצמידות לקיר הבית מורידה בכמה מעלות את הטמפרטורה בתוך הבית בקיץ, אך גם אם אינה צמודה לקיר כהמשך לחלל האירוח הפנימי, אלא מוצבת בחצר, נניח, האירוח בצל הפרגולה, ברחבה מעוצבת ומוצלת, נעים מאין כמוהו ויוצר אווירה משפחתית, כפרית ולבבית באופן מיידי. אם נבדוק את הנתונים נוכל לראות כי אנשים שהציבו פרגולה בחצר או במרפסת החלו לארח את חבריהם יותר.

פרגולת הצללה

 

טאצ’ עיצובי

פרגולות מאלומיניום יכולות להגיע בצבען הכסוף הטבעי, צבועות בצעים שונים, מעוצבות בצורות שונות (כולל צורות מעוגלות שקשה ליצור בפרגולות מעץ), מכוסות בשיחים מטפסים לתוספת הצללה, משולבות עם בד כוילון או גגון ועוד. גמישותו של האלומיניום, חוזקו וקלות משקלו הופכים אותו אידיאלי לעיצוב פרגולות המשדרגות את המראה של כל חצר או מרפסת מעצם היותן. מומלץ להיעזר במומחים מתחום הפרגולות ו/או העיצוב כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר האפשריות מבחינת השתלבות הפרגולה בעיצוב הסביבה הכללי. בנוסף, הפרגולות יכולות לשמש כסוכות כשרות לכל דבר, והן משמשות גם בבתי קפה, כחופה בחתונות הנערכות בחוץ ועוד.

 

התקנת פרגולות

על פניו נדמה כי התקנת פרגולות, ובעיקר פרגולות האלומיניום, הוא פשוט למדי וכל אדם עם ידיים טובות יכול לעשות זאת לבד. עקרונית זה נכון, אך באופן מעשי כדאי לדעת בדיוק מה עושים וכיצד לעשות זאת בצורה הנכונה כדי שהפרגולה תעמוד בצורה יציבה וטובה לאורך זמן ולא תתחיל להתנדנד או תיפול אחרי שנה-שנתיים או אפילו פחות מכך.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך