רוצים לישון בראש שקט? כך תבחרו שערים לחניה

רוצים לישון בראש שקט? מחפשים את מיגון האופטימלי כנגד גנבות ופריצות? נמאס לכם לגלות שתפסו את החניה שלכם בבניין המגורים המשותף? בנסיבות הללו, כדאי שתשקלו התקנת שערים לחניה! השוק מונה כיום מבחר לא מבוטל של שערים חשמליים לחניה, כשהנפוצים ביותר הם שערי כנף, שערי הזזה נגררים ושערים מתרוממים.

קטגוריה זו כוללת גם שערים קונזוליים מרחפים, מחסומי זרוע, מחסומים אישיים ודלתות למוסך. במהלך סקירת שערי הכניסה, חשוב לוודא התאמה לתוואי השטח, התאמה לצרכים הפרטניים, לתקציב שהוקצה מראש ועמידה בת”י 900 חלק 21.03. תקן זה דורש שעל כל שער יותקנו מספר אמצעי בטיחות כגון שימוש ברכיבים שאושרו מטעם מכון התקנים הישראלי, התקנת עיניים אלקטרוניות, נורה מהבהבת כשהשער בפעולה ועוד.

שער חניה לבית

שערי הכנף

המומחים מבית קבוצת טרלידור מציינים שבקטגוריית השערים לחניה נחשבים שערי הכנף למבוקשים והפופולריים ביותר, ובפרט בקרב בעלי הבתים הפרטיים. מדובר בשערים הנפתחים אל הצדדים באמצעות ציר. קבוצה זו כוללת שערים חד- כנפיים עם פתיחה לכיוון אחד ושערים דו- כנפיים הנפתחים בו זמנית בשני הצדדים.

שערי הכנף מתאימים למקומות המתאפיינים במפתח צר ואו מורכב שאינו מאפשר פתיחה כלפי חוץ או פנים. החומרים המשמשים לייצור שערים מסוג זה הם אלומיניום, ברזל או פלדה. יתרונו של שער מאלומיניום נעוץ במשקלו הנמוך ביחס לשערים מחומרים אחרים, מה שמאפשר שימוש במנוע קטן. כמו כן, בשערים דו- כנפיים קיימת אפשרות לשלב בתוך אחת מהכנפיים שער להולכי רגל.

 

שערי ההרמה ושערי ההזזה הנגררים

כאמור, סוג נוסף של שערים לחניה הם שערי הרמה הנפתחים כלפי מעלה באופנים שונים, אם כיחידה אחת ואם באמצעות מנגנון גלילה המתרומם בדומה לתריס חשמלי. יתרונם הבולט של השערים הללו נעוץ בניצולת השטח באופן מלא ללא תוספת שטח עבור הכנפיים בשעת פתיחתן, מה שהופך אותם לאופטימליים מקומות בעלי מפתח צר.

שערי ההרמה מבית קבוצת טרלידור מגיעים עם מנגנון קפיצים מעובה ומושחם, להעלאת תוחלת החיים שלהם ושמירה על איזונם לאורך זמן. שערי ההזזה הנגררים נחלקים לשתי קטגוריות שהן: שערים הנגררים על מסילה ושערים קונזוליים מרחפים.

יתרונם המשמעותי של השערים הנגררים על מסילה הוא יכולת ההגעה שלהם למצב של פתיחה מלאה, תוך שהשער נסתר מהנוף, בעוד שהשערים הקונזוליים מספקים מענה כשפני הקרקע משופעים או משובשים, שכן הם אינם מצריכים מסילה.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך