שוב פעם תפסו לכם את החניה? הכל על שערים מאלומיניום

נמאס לכם להגיע הביתה ולגלות ששוב פעם תפסו את החניה שלכם? במקום להתרגז בכל פעם מחדש, אזי עדיף שתשקלו התקנת שער חשמלי. אנשי המקצוע של קבוצת טרלידור מציינים שקיימים כיום מגוון סוגים של שערים חשמליים, מה שמאפשר התאמה אופטימלית למרחבים מסוגים שונים. אחד מההבדלים הבולטים נוגע לסוג חומר הגלם שבו נעשה שימוש לבניית השער.

עם זאת, מרבית מהשערים החשמליים כיום הם שערים מאלומיניום או ברזל. שערי גלילה חשמליים כמו גם שערים מתרוממים עשויים על פי רוב מאלומיניום, מאחר ומדובר במתכת שצפיפותה נמוכה בהשוואה לברזל ולחומרים אחרים ולפיכך גם קלה יותר. במקרה והשער המתרומם יהיה עשוי ממתכות כבדות יותר, אזי יעלה הצורך בקונסטרוקציה מורכבת כדי לשאת את השער המורם.

שערים חשמליים

יתרונותיהם של השערים מאלומיניום על פני השערים מברזל

יתרון נוסף שיש לשערים מאלומיניום על פני שערים מברזל נוגעת לעמידותו הגבוהה בפני שיתוך (קורוזיה). מעצם היותם ממוקמים בסביבה חיצונית, חשופים שערי הברזל לפגעי מזג האוויר ועלולים להחליד במרוצת השנים. לפיכך חשוב לוודא שהברזל המשמש לבניית השער עבר תהליך של גלוון (ציפוי אבץ כנגד קורוזיה) וצביעה בתנור להעלאת עמידותו של השער.

ניתן לסווג שערים חשמליים גם בהתאם לאופן הפעלתם בהם שערים חד דו כנפיים, שערים מתקפלים, שערים נגררים, כמו גם שערים מתרוממים, שערי גלילה וכן הלאה. מקבוצת טרלידור מסבירים שההבדלים נוגעים בעיקר לאופן פתיחתו של כל שער, כגון שערי כנף הנפתחים בדומה לדלת כלפי פנים או כלפי חוץ, שערים המתקפלים בצורת אקורדיון וכדומה.

התהליך להתקנת השער החשמלי

בין אם מדובר בשערים מאלומיניום או שערים מברזל, אחד מהמרכיבים שחובה לשים עליהם את הדעת הוא המנוע החשמלי, שכן כוח המנוע חייב להיות מותאם אל השער שאותו מתקינים, וככל שהשער גדול, מסיבי וכבד יותר, כך עולה הצורך במנוע חשמלי חזק יותר. כמו כן, חשוב לדעת שהמסגר נדרש להיות נוכח בשעת התקנת המנוע, היות והתקנת המנוע דורשת תוספות חיבור מיוחדות שאותן אמור המסגר לבצע.

התהליך עד להתקנתו של השער החשמלי כרוך במספר שלבים, החל מבניית הקונסטרוקציה ובדיקה מכנית, דרך חיבור המנוע החשמלי וכלה בשלב כוונון השער ובדיקה שהוא פועל בצורה תקינה בסיום ההתקנה. מאחר ומדובר במוצר הכרוך בהוצאה לא מבוטלת שאמור להחזיק לאורך השנים, מומלץ לבצע את הרכישה וההתקנה דרך חברה ידועה ואמינה שמוצריה נושאים בתו תקן וכוללים תעודת האחריות.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך