שער חשמלי לחניה

אתם מכירים את זה שכבר כמעט הגעתם הביתה אחרי יום מתיש בעבודה, אבל דבר אחד נשאר – להיכנס לחניה. אם יש לכם שער חשמלי לחניה כל שעליכם לעשות זה ללחוץ על כפתור ולהחליק את המכונית פנימה. אך אם יש לכם שער ידני עליכם לצאת מן האוטו אל הקור או החום שבחוץ ולפתוח את השער בעצמכם.

נוחות ובטיחות

שער לחניה הוא דבר הכרחי כדי שמקום החניה ישמר, ובכדי להגדיל את תחושת הנוחות שלכם. השערים החשמליים נחלקים למספר קטגוריות בהתאם למנגנון הסגירה והפתיחה שלהם וסוג החומר המרכיב אותם. ככל שהשער כבד יותר נצטרך מנוע חזק יותר, אך בדרך כלל כבדות של השער גם תגביר את הבטיחות שלו. הבטיחות של השער תלויה גם בסוג המנגנון של השער.

שער חשמלי לחניה

סוגי שערים חשמליים

בבואכם לבחור שער עליכם לדעת שקיימים סוגים שונים של שערים חשמליים. השער השכיח ביותר הוא מחסום הזרוע, ולרוב נמצא אותו בחניונים ציבוריים ובחניות של בניינים משותפים. יתרונו הגדול בכך שהוא קל להרמה ולהורדה, כך שהוא לא מעכב את המכוניות, ובתוך כך מבטיח שלא יכנסו רכבים לא רצויים לחניה. שערי הזזה נפוצים פחות. נמצא אותם בעיקר בחניות של בתים משותפים. הם אמנם זזים לאט אבל יעילים יותר במניעת כניסה של רכבים זרים לאורך כל שעות היממה ולמניעת גניבת רכבים. קשה מאוד להזיז שערי הזזה ללא שימוש במנגנון הפתיחה, לעומת המחסום אותו ניתן להרים בקלות יחסית. אפשרות נוספת היא דלת הרמה, שבדרך כלל משמשת לחניות מקורות של בתים פרטיים.

מנגנוני שליטה

בעידן הסמארטפונים התרגלנו לכך שניתן לעשות כל דבר בעזרת הטלפון החכם. יתרונו הגדול של שער חשמלי לחניה הוא בכך שניתן לשלוט בו בדרכים מגוונות, ובין השאר גם באמצעות הטלפון הסלולרי. אפשרויות נוספות הן פתיחה באמצעות שלט ייעודי, או מנגנון פתיחה המצוי רק בעמדת השומר.

איזה שער חשמלי מתאים לכם?

אז איזה שער מתאים לכם? הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להגדיר מהם תנאי השטח שלכם. הדבר השני שמומלץ לעשות הוא לפנות לחברה המתמחה בתחום זה. אתם מוזמנים להתקשר לחברת טרלידור, המתמחה בשערים חשמליים, ולקבל את כל המידע הדרוש כדי להתקין שער חשמלי לחניה שלכם.

המדריך המלא: כול מה שצריך לדעת לפני שבוחרים שער חשמלי לבית

מתגוררים בבית פרטי ושוקלים להתקין שער חשמלי מטעמי בטיחות ופרטיות? או שמא אולי הנכם דיירים בבניין מגורים משותף שנמאס להם לגלות ששוב נתפסה החניה שלהם על ידי זרים? אנשי הצוות המקצועי מבית קבוצת טרלידור מציינים ששוק השערים החשמליים מונה מגוון רחב של סוגים, מה שמאפשר התאמה אופטימלית לכול מתחם.

ברשימת השערים הנפוצים ביותר נמנה שער חשמלי חד דו כנפי. שער זה מתאפיין בציר אחד או שני צירים כשמעל כל ציר מורכבת דלת הנפתחת כלפי חוץ או כלפי פנים בהתאם לתוואי השטח והצרכים. סוג נוסף הוא שער הרמה שפתיחתו מתבצעת על ידי התרוממות כלפי מעלה. השער מתרומם במקביל לתקרה בזווית של 90 מעלות כלפי חוץ או כלפי פנים.

 

שער נגרר ושער מתקפל

שער חשמלי נגרר הנו שער אשר מותקן מעל למסילה, והוא נגרר לאורך המסילה במהלך הפתיחה של השער וסגירתו. מדובר בשער חסכוני במקום, שכן תנועתו היא לאורך המסילה בלבד, מבלי לחדור אל מתחם החניה או לצאת ממנו. שער חשמלי מתקפל מהווה כמעין שדרוג של שער דו כנפי. יחד עם זאת, להבדיל משער דו כנפי סטנדרטי שכל כנף בו נפתחת כיחידה אחת, בשער המתקפל כול כנף מורכבת מכמה יחידות המחוברות זו לזו בעזרת צירים, כך שבשעת פתיחת השער מתקפלות היחידות בצורת אקורדיון. בענף השערים החשמליים ניתן למצוא גם שער גלילה חשמלי, הנגלל בשעת פתיחתו כלפי מעלה בדומה לתריס חשמלי.

הפרמטרים שאותם יש לבדוק בטרם התקנת שער חשמלי

מטבע הדברים, אחד מהרכיבים החשובים ביותר בשער חשמלי הוא המנוע. לפיכך, יש לבדוק שקיימת תשתית חשמל בטרם התקנת השער. באופן כללי, ככל שהשער גדול, מסיבי וכבד יותר כך גם המנוע החשמלי נדרש להיות חזק יותר. המשמעות היא שחייבת להיות התאמה בין השער שאותו מתקינים לבין כוח המנוע החשמלי.

בטרם התקנת שער חשמלי, כדאי לברר ברשות המוניציפלית בנוגע לתקנות התכנון והבנייה וההליך הביורוקרטי הנדרש. פרט נוסף שמומלץ לברר קשור לחומר הגלם המשמש לייצור השער. מרבית השערים החשמליים עשויים ברזל או אלומיניום בהתאם לסוג השער. לדוגמה, שער גלילה ושער הרמה עשויים בדרך כלל מאלומיניום, היות ונדרשת קונסטרוקציה מורכבת להחזקת השער במצב מורם, לפיכך נעשה שימוש באלומיניום שהנו חומר קל יותר בהשוואה לברזל.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך