כל מה שרציתם לדעת על מעקה למדרגות

כבר במקרא מוזכר הצורך בהתקנת מעקה: “ועשית מעקה לגגך”(דברים כב, ח), וגם החוק בישראל מחייב התקנת מעקה אבל האמת היא שגם בעזרת היגיון פשוט נוכל להבין כי מעקה למדרגות הוא צורך בטיחותי ברור. מעקה מגן מפני נפילה ובנוסף מסייע לנו בעת העלייה והירידה במדרגות. יש מספר גורמים להם צריך לשים לב בעת בחירת מעקה: החומרים, סוג המעקה, התאמתו לחלל החדר ובטיחות ההתקנה.

מצא את ההבדלים

מעקה עשוי חומרים שונים ובעיקר ברזל, זכוכית ועץ. בנוסף להבדלים בהרכב החומרים קיימים הבדלים גם בסוג המעקה. ישנם סוגי מעקים שונים: למדרגות ביתיות,למדרגות ספירליות הנמשכות לאורך מספר קומות ומעקה קבלנים המתאים למדרגות חיצוניות לבניין. בבואנו לבחור מעקה חשוב להיות מודעים להבדלים בין החומרים והסוגים השונים.

מעקה למדרגות

מעקה למדרגות כחלק מהחלל

חלל הבית מושפע ממכלול האלמנטים שמצויים בתוכו. כשם שהשולחן והספות שתבחרו לסלון ישפיעו על האווירה שתשרור בביתכם כך גם מעקה למדרגות הוא חלק אינטגרלי מעיצוב חלל הבית. יותר מכך, המעקה הוא אלמנט גדול ומאסיבי ולא ניתן לטשטש או להסתיר אותו, לכן השפעתו עשויה להיות גדולה עוד יותר מהשפעתם של אלמנטים אחרים. בגלל סיבות אלהחשוב לשים דגש על עיצובו של המעקה כך שיביא לידי ביטוי את האמירה העיצובית של בעלי הבית.ניתן למצוא מגוון גדול של מעקים איכותיים ומעוצבים שישתלבו בביתכם בצורה מעוררת התפעלות ותמיד תוכלו לבחור מעקה בעיצוב אישי מיוחד.

בטיחות בהתקנה ולאחריה

הדבר החשוב ביותר בבחירת והתקנת מעקה למדרגות הוא הבטיחות. תפקידו של המעקה הוא הגברת הביטחון ואם אינו עושה זאת הוא אינו ממלא את תפקידו. חשוב לקנות את המעקה מחברה אמינה ולוודא שהוא עומד בתווי התקן הבטיחותיים הנדרשים. בנוסף חשוב לדאוג לכך שההתקנה תהיה בטיחותית, וכי היא מבוצעת על ידי מתקין מקצועי ומנוסה.כמו כן חשוב לזכור שהתקנת מעקה היא השקעה חד פעמית שתחזיק שנים ארוכות, לכן כדאי להשקיע במעקה איכותי, מחברה מקצועית. חברת טרלידור, מהחברות המובילות בישראל בתחום תעשיות המתכות המתקדמות, תוכל לספק לכם מעקה איכותי ואף להתקין לכם אותו.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך